Dunyafm.Net- Avrupa Sohbet,Almanya Sohbet,Radyo Sohbet

boncukfm mirc indir

MWC 2016’da gizli kalan olay!

Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi 2016 etkinliğinde tanıtılan yeni telefonlar, dronelar ve sanal gerçeklik cihazlarından bahsetmek isteyen oldukça fazla yönetici vardı.

Ancak bu fuarda hiç kimse FBI ve Apple Arasındaki savaştan bahsetmek bir tarafa, araya bile girmekten çekindiler. Ve bu konu gizli bir gündem olarak akıllarda kaldı. Bilindiği gibi Apple, Aralık ayında California’da gerçekleşen San Bernardino katliamındaki bir terörist tarafından kullanılan iPhone 5C modelinin verilerine erişebilmek amacıyla iOS mobil yazılımı kilidini açmak için yeni bir sürümünü oluşturması gerekçesiyle ABD hükümetinin aldığı mahkeme kararına direnmeye devam ediyor.

1456412429_103399765-untitled-2.530x298.jpg

Apple, mahkemenin bu kararının bütün müşterilerinin güvenlik açığı riskine atacağını iddia ederek bu karara karşı çıkıyor. Şirket, hükümetin bir kerelik uygulayacağını iddia ettiği kararın binlerce iPhone müşterisini etkileyeceğini söylüyor. Ancak hükümet yetkilileri bu kararın ulusal güvenlik meselesi olduğunu savunuyor.

Apple CEO’su Tim Cook ve ekibi California federal mahkemesinin emrine yanıt vermek için 22 Mart’ta Riverside’da FBI ile görüşme ayarladı. Ve aradaki bu soğukluğun giderilmesine çalışılacak. MWC’de gizli gündem olarak tartışılan bu mücadele aslında diğer bütün teknoloji şirketlerinin de kaderini tayin edecek gibi görünüyor.

Eğer FBI Apple şirketine karşı bu savaşı kazanırsa, diğer küçük teknoloji şirketlerini de bu kararla bağlamasından korkulduğu için hiç bir teknoloji yetkilisi ya da yöneticisi bu konu hakkında konuşmak istemiyor. Bu yüzden Mobil Dünya Kongresi’nde her kes bu konuyu düşündü ancak hiç bir şirket dile getirmeye cesaret edemedi.

Kategori: Genel
Etiketler: , , ,

Benzer Konular

Mercedes montaj hattını robotlar yerine insanlara teslim etti

Mercedes montaj hattını robotlar yerine insanlara teslim etti

Çoğumuz robotların iş hayatlarımızı nasıl ele geçirdikleri hakkında hikâyeler duymuşuzdur. Bu durum kısmen gerçekleşmiş olabilir,...

Ford Otomobilleri Optik İllüzyon ile Gizleniyor

Ford Otomobilleri Optik İllüzyon ile Gizleniyor

Otomobil üreticilerinin yeni modellerini trafikte kullanırken, tasarımsal yenilikleri sızdırmamak adına araçlarını farklı yöntemlerle gizleme yoluna...

Cenevre Otomobil Fuarı: Porsche 911 R ve 718 Boxster tanıtıldı!

Cenevre Otomobil Fuarı: Porsche 911 R ve 718 Boxster tanıtıldı!

Dünya prömiyeri Cenevre Otomobil Fuan'nda yapılan 911 R, yolda kullanılabilen yarış otomobili, yani “kuzu görünümünde...

Cenevre Otomobil Fuarı: Suziki yeni araçlarını tanıttı!

Cenevre Otomobil Fuarı: Suziki yeni araçlarını tanıttı!

Japon otomobil üreticisi Suzuki, bu yıl 86’ncısı düzenlenen Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda en yeni modeli...

Siber suçlular gözlerini yeni yıl alışverişi çılgınlığına dikti

Siber suçlular gözlerini yeni yıl alışverişi çılgınlığına dikti

Sahtekarların amacı açık. Saf kullanıcıları kandırıp onların kötü amaçlı bir programı indirmelerini veya bir bilgi...

Yukarı